09-Zásady při využívání autoresponderů.

Několik důležitých zásad při využívání autoresponderů.

Jak jsme si řekli v předchozích článcích, autorespondery jsou beze sporu velmi výkonné marketingové nástroje, jsou-li však používány nezodpovědně, mohou vám přinést mnoho potíží. V dnešním světě nevyžádaných emailů a proti spamových zákonů, je nesmírně důležité naučit se, jak správně tento marketingový nástroj používat. Pojďme se tedy podívat na zásady správného použití autoresponderu.

1. Nikdy nepřidávat do seznamu adres ty adresy, kde nemáte naprostou jistotu jejich držitelů s jejich souhlasem pro příjem vašich emailů. Osobně vždy doporučuji nastavit autoresponder (pokud to systém umožňuje) na tzv. „double confirmation“, t.j. dvojí potvrzení souhlasu. Pamatujte si, je to vaše důležitá ochrana při podání stížnosti na obdržený nevyžádaný email.

2. Každá vaše zpráva odeslaná autoresponderem, musí mít na spodní (nebo horní) straně tzv. „unsubscribe“ doložku, kde je příjemce zprávy vámi poučen kam má kliknout v případě, že si přeje ukončit příjem dalších emailů.

3. Systém vašeho autoresponderu musí být schopen automaticky vygenerovat URL spojení na které může každý příjemce kliknout, odstranit svou adresu z vaši autoresponder databáze a zabránit tak příjmu dalších emailů. Není-li váš systém schopen takovou URL generovat, nemůžete ho používat jako autoresponder, protože při neexistenci této vygenerované URL vám hrozí obvinění z rozesílání nevyžádaných emailů.

4. Nikdy nevkládejte odkaz na váš autoresponder do nějakých diskusních skupin, fór apod. Majitelé těchto stránek jsou velmi hákliví na vložení autoresponder adresy. Automaticky si koledujete o zákaz přístupu do těchto skupin, nebo fór.

5. Do textu u formy pro vložení jména a emailové adresy vložte upozornění, že vložena emailová adresa nesmí být směrována na nějaký autoresponder toho, kdo tato data vkládá. Není nic hezčího, když pak jde vaše zpráva na něčí druhý autoresponder, od něj automaticky zpráva do vašeho responderu atd., než to někdo pak musí ručně zastavit.

6. Pro ty z vás, kdo budou využívat autoresponder i v mezinárodní emailové komunikaci doporučuji kliknout na Google a zadat klíčové slova „CAN-SPAM“. Poté si vše dobře prostudovat. Co to je CAN-SPAM?

CAN-SPAM (Controlling the Assault of Non-Solicited Pornography and Marketing Act) je zákon přijatý v USA s platnosti od 01.01.2004. Podle tohoto zákona, musí obchodníci předem obdržet souhlas příjemce pro jakýkoliv odeslaný obchodní email. Každý takový email musí obsahovat fyzickou adresu odesílatele a bezpodmínečně odkaz na spojení pro odstranění emailové adresy z databáze. Odesílatel musí tuto adresu odstranit z databáze do 10 dnů. Jakýkoliv email, obsahující sexuální obsah, musí být zřetelně označen a identifikován dříve, než ho příjemce otevře. Silně doporučuji vše kolem tohoto zákona na Google důkladně prostudovat a hlavně dodržovat. Nevěřte tomu, že když jste český občan, ruka zákona z USA na vás nedosáhne.

Jak jsem již psal v předchozích článcích, emailový marketing automatizovaný s využitím autoresponderů je velmi silný nástroj pro propagaci vašich obchodních aktivit a docílení vyšších zisků. Musí se však používat s rozmyslem, dodržováním všech zákonných ustanovení (i když k nim máme někdy oprávněné výhrady), dodržováním pravidel slušného chování a velmi citlivým způsobem při oslovení našich možných zákazníků.

Přejí vám mnoho úspěchů ve vašich aktivitách na Internetu a věřím, že alespoň některé zásady pro dobrý emailový marketing obsažené v těchto článcích vám pomůžou ve vaši nelehké práci.

Autor: Vladimír Mikuša
www.wp.sms-praha.cz

Poznámka: Článek je možno volně publikovat za předpokladu uvedení jména autora článku a URL adresy stránek.

Komentáře nejsou povoleny.

Úvodní stránka

Kategorie

Nejnovější komentáře

  Archiv

  Říjen 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Kvě    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Login

  Video Web Wizard

  Upgrade your Flash Player to version 8 to view this video! (Click here for the download)

  Convert videos to web format

  Porozumět Responderům

  Porozumět autoresponderům

  Nová e-kniha Porozumět autoresponderům spolu s 16 softwarovými produkty, grafikou a šablonami. Jen klik na obrázek a ZDARMA stáhnout!