07-Dobrý autoresponder.

Tak jak je to i v jiných případech, Internet i zde poskytuje celou řadu možností, jak dostat váš autoresponder pro vaši práci. Na síti je celá řada společností, které vám za poplatek mohou poskytnout plně profesionální autoresponder službu. Háček je však v tom, že tyto poplatky jsou na naše české poměry a příjmy příliš nadstandardní. U dobrých PRO společností počítejte s platbou od $20 do $150 měsíčního poplatku, plus poplatky za každý dotaz vašich zákazníků.

Jeden z nejlepších PRO autoresponderu ve světě bezesporu poskytuje společnost AWEBER.COM. – www.aweber.com. Po registraci s nabídkou na dvou měsíční provoz zdarma, vám tato společnost nabídne služby s velkou škálou možností co vše a jak můžete využívat s jejich programem. Samozřejmě této kvalitě a kvantitě služeb také odpovídají jejich cenové relace. Zde jsem vybral pouze ceník pro rozesílání vašich emailů, kdy měsíční poplatek činí při rozeslání emailů na počet příjemců:

0 – 500 $19
501 – 2.500 $29
2.501 – 5.000 $49
5.001 – 10.000 $69
10.001 – 25.000 $149
25.000 + Kontaktovat pro smluvní cenu.

Podobně je na tom s nabídkou služeb a cenových relací druhá společnost, která nabízí srovnatelné služby, Get Response.com

0 – 10 Free
11 – 500 $18
501 – 2.500 $28
2.501 – 5.000 $45
5.001 – 10.000 $65
10.001 – 25.000 $145
nad 25.000 – smluvní cena

Z tohoto maličkého přehledu cen vidíte, že využívání těchto společností je výhodné pro větší PRO firmy (Internetové obchody apod.,) protože pravidelné rozesílání emailů pro například 2500 potenciálních zákazníků za 28 USD (dnes cca 500.- Kč) není až tak značnou položkou. Samozřejmě, pokud někdo podniká na Internetu, jako samostatná osoba s malým objemem tržeb, pro něj je i 500.- Kč měsíčně poměrně značnou položkou.

Free autorespondery:

Naštěstí je tam i řada společností, které vám tuto službu poskytnou zdarma. Bohužel většina z těch co poskytují tuto službu zdarma, vám však do vašich odpovědí zahrnuje do horní části vaší zprávy svou reklamu. Mezi takové společnosti mohu z praxe doporučit:

Autosenders.com – www.autosenders.com
SendFree.com – www.sendfree.com

Jednou z mála společností, která vám umožní tuto službu využívat zdarma, aniž by do vašich odpovědí vkládala svou reklamu je FREEAUTOBOT.COM – www.freeautobot.com Tato společnost po vaši volné registraci vám umožní připravit až 20 odpovídajících zpráv a vložit libovolné termíny pro jejich automatické odeslání. Problémem je pouze okolnost, že jejich textový editor je koncipován pro anglický jazyk bez diakritiky, takže všechny vaše zprávy musí být napsány bez diakritiky. To samozřejmě nevypadá moc profesionálně.

Vlastní autoresponder

Nejideálnější proto je koupit a provozovat svůj vlastní autoresponder. Tam je však pro našince několik problémů. Jednak většina opravdu po všech stránkách dobrých PRO autoresponderů se pohybuje v cenových relacích od $67.00 do $397 a jednak mnoho z nich jsou software psané v PERL jazyce, které vyžadují od vašeho webhostitele umožnit používání „cgi-bin“ adresářů, zachytávání všech emailů a v mnoha případech i službu CRON. Když jsem hledal u českých společností webhosting za slušnou cenu, který by splňoval tyto podmínky, vždy něco z požadovaných služeb chybělo. Nakonec jsem uspěl až v USA, kde 90% webhostitelských společností všechny tyto požadavky splňují, protože jsou zvyklí, že je vyžaduje mnoho internetových obchodníků. Silně pochybuji, že na nějakém volném hostingu vám toto poskytovatel umožní.

Osobně používám nejnovější systém autoresponderů – vylepšenou verzi Média Responderu s novým názvem Millenium Responder. Je to script v PHP, sice trochu složitější pro instalaci a využívání, ale na druhou stranu má jiné vynikající vlastnosti:

* neomezený počet kampaní a v nich neomezený počet zpráv,
* vytvoří vlastní formu pro vložení jména a emailové adresy,
* vyžaduje dvojí potvrzení vložené emailové adresy – plná ochrana proti nařčení ze SPAMování
* rozesílání emailů ve formátech „TXT“, „HTML“, „AUDIO“ a „VIDEO“,
* plus další. Podrobnosti (včetně instruktážních video záznamů), najdete na Média Responder, Média Responder  (otevře se nové okno).

Tento autoresponder vám splní všechny služby plně profesionálních responderů, jako je „aweber.com“, nebo „getresponse.com“, bez měsíčních poplatků, s instalaci na vlastním serveru.

Unlimited Autoresponder

Jestliže mohu někomu doporučit dobrý a jednoduchý vlastní responder, tak to je „Unlimited Autoresponder“ – Unlimited Responder, který dávám komukoliv volně ke stažení za jeho křestní jméno a emailovou adresu. Pokud máte zájem otevřete stránku a pokračujte podle návodu.

Tento autoresponder nevyžaduje program CRON, který mnoho českých webhostitelů nechce poskytovat a je plně funkční. Instalace je poměrně jednoduchá a po instalaci si můžete založit neomezený počet účtů a do každého vložit neomezený počet následných zpráv. Program vám po instalaci vytvoří kód, který vložíte do své stránky do místa, kde si přejete vytvořit box pro vložení požadovaných dat. Po kliknutí na tlačítko odeslat (Subscribe) je návštěvník přesměrován na vámi nastavenou stránku a současně je mu odeslán váš první email. Vám program pošle info email s vloženými daty návštěvníka, IP adresou a datumem odeslání. Jedinou nevýhodou tohoto programu je, že nevytváří samostatnou emailovou adresu, kterou byste mohli vkládat například do inzercí a kam by mohl zájemce poslat prázdný email s požadavkem o další informace. Ale i tak je to velký pomocník pro automatizaci vaši práce. Kliknutím na odkaz výše, na stránce najdete spojení k DEMO verzi.

Autor: Vladimír Mikuša
www.wp.sms-praha.cz

Poznámka: Článek je možno volně publikovat za předpokladu uvedení jména autora článku a URL adresy stránek.

Komentáře nejsou povoleny.

Úvodní stránka

Kategorie

Nejnovější komentáře

  Archiv

  Říjen 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Kvě    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Login

  Video Web Wizard

  Upgrade your Flash Player to version 8 to view this video! (Click here for the download)

  Convert videos to web format

  Porozumět Responderům

  Porozumět autoresponderům

  Nová e-kniha Porozumět autoresponderům spolu s 16 softwarovými produkty, grafikou a šablonami. Jen klik na obrázek a ZDARMA stáhnout!