09-Testování

Testování klíčových slov použitím reklamy PPC

Pay-per-click, co jsou to PPC programy a jak je využívat.

Nicméně i nejlépe udělané SEO vaši stránky může být pomalé pro obdržení kladných výsledků. Internet vám však poskytuje další možnost, jak urychlit provoz vašich stránek a dostat nejlepší výsledky ve vyhledávacích systémech. Tímto marketingovým nástrojem jsou PPC programy.

Zajisté jste si všimli, že při vyhledávání na Google, nebo Yahoo, při obdržení jejich výpisů, tyto obsahují po straně další výpisy vložených odkazů. To jsou tzv. sponzorské odkazy – zaplacené inzeráty, které se zobrazí lidem při používání jejich klíčových slov ve výpisu u volného odkazu. Tyto výpisy jsou většinou na pravém okraji stránky s odkazy, mírně zvýrazněné a samozřejmě se vztahují k vyhledávanému klíčovému slovu. Tento způsob testování vašich klíčových slov je jeden z nejefektivnějších. Zakoupením reklamy PPC a testováním vašich slov obdržíte nejlepší a hlavně rychlé výsledky. V podstatě okamžitě poznáte, která slova vám přináší výsledky a která ne.

V mnoha volných vyhledávačích jako je Google, nebo Yahoo, je pozice zaplacených inzerátu závislá na dvou faktorech.

– nabídnutá cena za klíčové slovo
– závažnost obsahu platícího inzerenta ke klíčovému slovu. Inzeráty s větším počtem kliknutí jsou považovány za důležitější a motory je řadí do vyšších pozic výpisů.

V ostatních placených vyhledávačích je rozhodujícím kritériem pro zařazení inzerátu nabídková cena.

Systém PPC je nesmírně výhodný zejména pro jednotlivce, nebo malé společnosti, které nemají dostatek prostředků na financování jiných drahých metod. Výhodnost systému je dána jeho platební strukturou. Každý inzerent platí pouze za kliknutí. Nezáleží na tom, jak často se vámi zaplacený odkaz zobrazí, platíte pouze za to, když si na něj někdo klikne.

Pro testování vašich klíčových slov je PPC systém nesmírně výhodný. Statistika počtů kliknutí na váš odkaz je ihned k disposici a okamžitě vás upozorní, která klíčová slova jsou úspěšná a která ne. Ve skutečnosti lze PPC systém použít na testování všech nástrojů, které se týkají nabídek vašich produktů, nebo služeb. S PPC systémem můžete okamžitě zjistit, co pro vás pracuje a co ne.

Nicméně cenové nabídky za klíčové slovo každoročně rostou. Podle výzkumu společnosti Double Click, průměrný nárůst ceny za klíčové slovo se v roce 2008 zvýšil o 37% proti roku 2007.

Výhodnější proto bude testovat vaše PPC odkazy s využitím menších vyhledávacích motorů než je Google, nebo Yahoo, jako jsou například:

LookSmart
Kanoodle
Search 123 a další.

Mnoho podrobností o PPC systému, novinky, free newsletter s praktickými radami, URLs dalších dobrých a levných vyhledávačů s PPC systémy, to vše najdete na PayPerClickSearchEngines, jen klik a zdarma se registrovat.

Proč je v poslední době vyhledávací marketing tak důležitý?

Nedávný průzkum uskutečněný společností MarketingSherpa prokázal, že až 49% dotazovaných uvedlo, že PPC byla v roce 2006 jejich nejúspěšnější marketingová strategie. Dalších 45% dotazovaných sdělilo, že Search Engine Optimalization (SEO), jim přinesla nejvíce výsledků ze všech jejich aktivit na Internetu.

Obrovskou výhodou, kterou přináší vyhledávací marketing je to, že je vhodný a použitelný pro jakýkoliv obchod. Je jedno, zda provozujete čistě internetový obchod, nebo provozujete čistě tzv. kamenný obchod. Vyhledávací marketing je pro oba druhy. Výsledky průzkumu společnosti JupiterResearch ukázaly, že až 62% internetových zákazníků využívalo vyhledávací nástroje, bez ohledu nato, zda chtěli nakupovat prostřednictvím Internetu, nebo ne.

Vyhledávací marketing je jeden z nejlepších způsobů, jak dostat cílený provoz vašich stránek a produktů. Lidé, kteří našli ve vyhledávači váš odkaz tam šli s úmyslem nakoupit podobné produkty které nabízíte, nebo aspoň o nich dostat informace. Je pravdou, že vás našli pomoci vašich klíčových slov, SEO a PPC, ale to je nepodstatné. Podstatné je, že vás našli, jsou tam a zajímají se o vaše produkty.

Podle společnosti Enquiro Search, asi 55% všech nákupů na Internetu bylo výsledkem toho, že lidé vložili klíčové slovo, vztahující se ne jimi hledaný produkt do vyhledávacích motorů. To je více jak polovina ze všech on-line prodejů.

Je nesporné, že vyhledávací marketing se stane v roce 2009 jednou z nejkvalitnějších forem v internetovém marketingu. Žádný jiný soubor opatření vám nenabídne schopnost tak dramaticky zlepšit vaše pozice ve vyhledávačích a představit vaše produkty široké veřejnosti, často s malými náklady, nebo zdarma.

Neustále však mějte na paměti, že vyhledávací motory – pavouci jsou velmi obratní pátrači ve vašem obchodě a nepokoušejte se nikdy je nějak přelstít, nebo oklamat.

Většina lidi dnes je málo trpělivá v on-line prodejích. Lidé nechtějí ztrácet svůj čas zbytečným dlouhým surfováním a hledáním toho co potřebují. Jakmile to co hledají nenajdou co nejdříve, klik zavřou vyhledávač a jdou jinam. Takže vašim cílem ve vyhledávacím marketingu musí být přijetí opatření, jak donutit vyhledávací pavouky, aby se vracely k vaši stránce indexovat vaše místo a dostat ho do horních pozic.

Publikuje

Vladimír Mikuša

Tento článek je možné jako celek volně publikovat za předpokladu zveřejnění autora a URL adres v patičce stránky pod čarou.

Komentáře nejsou povoleny.

Úvodní stránka

Kategorie

Nejnovější komentáře

  Archiv

  Říjen 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Kvě    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Login

  Video Web Wizard

  Upgrade your Flash Player to version 8 to view this video! (Click here for the download)

  Convert videos to web format

  Porozumět Responderům

  Porozumět autoresponderům

  Nová e-kniha Porozumět autoresponderům spolu s 16 softwarovými produkty, grafikou a šablonami. Jen klik na obrázek a ZDARMA stáhnout!