07-Vyhledávání

Marketing vyhledávání je termín, který obsahuje souhrn nástrojů, jenž nám pomáhají dostat co nejlepší výsledky pro zobrazení naši stránky v tom kterém vyhledávacím serveru. V další částí se můžete podívat, proč je dnes, než kdykoli dříve, důležité začít používat solidní nástroje marketingu vyhledávání pro váš obchod. Položme si několik důležitých otázek a najděme na ně odpovědi:

Co je to SEO (Search Engines Optimalization) program?

Jak nákladné pro mne bude požívání vyhledávacího marketingu pro mou stránku?

Jaké nástroje v současné době mohu využívat?

Co je to SEO a proč se tím vůbec zabývat.

SEO je souhrnný název pro množství různých strategií a nástrojů, které majitelé stránek používají s jediným cílem, obdržet horní pozice ve výpisech z volných vyhledávačů jako je Google a Yahoo. Tyto výpisy jsou výsledkem práce automatických vyhledávacích pavouků. Pavouci (někde se uvádí „motory“) mají předem naprogramována kritéria se zaměřením na důležitost obsahu stránky a podle nich poté řadí stránky do výpisů za sebou. Pozice vaši stránky je přímo závislá na tom, jak dobře obsah vaši stránky bude přijatelný pro kritéria vyhledávacích pavouků.

Vašim cílem tedy musí být přijetí takových opatření, vložení takového obsahu, čili „optimalizování“ vaši stránky tak, aby ji vyhledávací pavouci zařadili do horních pozic ve výpisech z vyhledávání. Různé metody a strategie pro tuto optimalizaci nazýváme jedním termínem SEO.

Jako takřka u všeho na Internetu, i v této oblasti najdete stovky společností, které vám nabídnou udělat profesionální optimalizaci vašich stránek. Některé z nich jde s úspěchem použít, protože první optimalizaci vám nabídnou udělat zdarma. Bohužel v ČR jsem žádnou takovou zatím neobjevil a ceny za optimalizaci stránky a její vložení do vyhledávačů se pohybují kolem 3.500.- Kč. Zde jsem vybral pár společností, kde můžete uspět. Některé vám zabezpečí optimalizaci vaši stránky a provoz zdarma, nebo za rozumný roční poplatek. Můžete se podívat a zhodnotit:

ExactSee.com
ScrubTheWeb
EntireWeb
Web CEO com

Osobně pro SEO mých stránek používám několik dobrých produktů, které mám zcela zdarma.

Seo Surf Software. Tento program nabízí množství různých rysů, včetně analýzy klíčových slov, analýzy SEO stránky, a další. Program je pro Win98, XP a IE 6.0 a vyšší. Nevím jak funguje ve Firefoxu. SEO surf je FREE software, jenž zaručuje žádné adware, spyware a podobné svinstvo. Žádné podrobení zadáním jména, nebo emailové adresy. Prostě kliknout na jejich stránku www.seosurf.com a stáhnout. Jednoduchá instalace do PC. Upozorňuji, že nejsem žádná jejich pobočka, nebo prodejní agent. Jenom ten program používám a jsem spokojen.

Pro tvorbu vybraných a pracujících klíčových slov používám produkt MASSIVE Keyword List Builder. Je v FREE licenci, nebo zaplacené PRO licenci. Můžete si ho volně stáhnout z mého serveru Keyword List Builder . Tento produkt Vám umožní zjišťovat klíčová slova v závislosti na výsledcích PPC cenách a ROI a tím budovat vlastní seznamy klíčových slov pro ADWords. Produkt je doplněný množstvím dalších SEO nástrojů, dopravními odhady, odhady PPC nákladů a statistikou ROI.

Dalším účinným nástrojem, který používám je produkt Keyword Content Multiplier. Při použití produktu vložíte svá vybraná klíčová slova do software, poté klik a software začne generovat nové další stránky s vámi vybranými klíčovými slovy. Můžete také vytvořit jednu „indexovou“ stránku, která pak spojuje všechny další místa vytvořené softwarem, včetně možností editace barev, sloupců, velikosti atd. Prodává se za pár dolarů, já ho mám zdarma od společnosti, od které jsem si kdysi koupil nějaké jejich produkty a jako bonus jsem obdržel celoživotní „zlaté členství“ což mě umožňuje zdarma s resell právy stahovat některé jejich produkty. Takže Vám ho věnují, klik na KCM a stáhnout.

Analýza jakékoliv stránky zdarma:

Klikněte na Free web submision a vložte:
– do boxu Enter your URL below – URL Vaši stránky
– do boxu Spider Robots – vyberte GoogleBoth
– do posledního boxu zkopírujte URL, která je v závorce pod boxem (http://www.googlebot.com/bot.html) a klik na Submit. Obdržíte velmi podrobnou analýzu Vaši stránky, včetně URLs celého místa (site maps).

Na těchto pár příkladech vidíte, že udělat si dobrou optimalizaci vašich stránek není až tak těžké. Samozřejmě to chce trochu učení a trochu praxe. Ale jak jsem již několikrát poznamenal, vždy máte dvě možnosti. Máte-li dostatek peněz, nechte si to udělat, nemáte-li, musíte se to naučit. Na síti jsou desítky, možná stovky e-books, jenž obsahují někdy lepší, někdy i horší rady a odkazy na SEO prodejního místa. Většina z nich je i Free, nebo za opravdu lidovou cenu. Tak nevidím jediný důvod, proč se trmácet někam do Kotěhůlek, zaplatit 3.000.- Kč za půldenní seminář a odejít domů s poznámkami, které jsem si mohl stáhnout z deseti Free ebooků.

Publikuje

Vladimír Mikuša

Tento článek je možné jako celek volně publikovat za předpokladu zveřejnění autora a URL adres v patičce stránky pod čarou.

Komentáře nejsou povoleny.

Úvodní stránka

Kategorie

Nejnovější komentáře

  Archiv

  Říjen 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Kvě    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Login

  Video Web Wizard

  Upgrade your Flash Player to version 8 to view this video! (Click here for the download)

  Convert videos to web format

  Porozumět Responderům

  Porozumět autoresponderům

  Nová e-kniha Porozumět autoresponderům spolu s 16 softwarovými produkty, grafikou a šablonami. Jen klik na obrázek a ZDARMA stáhnout!