03-Služby Google

Jestliže si uděláte svůj účet u Google (silně doporučují) a otevřete stránku po zalogování, najdete řadu dalších volných služeb, které vám Google poskytuje. Google není jen tak obyčejný vyhledávač. To je jeden z největších pomocníků pro každého podnikatele na Internetu.

Gmail – www.gmail.google.com . Gmail poskytuje Google jako volnou internetovou službu. Svým zájemcům nabízí 2 GB úložného prostoru a schopnost měnit obrazové soubory k 10 MB velikosti. To je podstatně větší nabídka, než nabízí kterýkoliv jiný volný webmail. Gmail také nabízí zcela nové způsoby jak organizovat, ukládat a archivovat vaše emailové soubory.

Avšak jedinečná věc, kterou Gmail zabezpečuje je přečtení každé emailové zprávy, porovnání slov vložených do zprávy s klíčovými slovy inzerentů v AdWord systému a přiložení vybraných odkazů na okraj každé emailové zprávy. To je obrovská pomoc inzerentům AdWord systému, protože jejich odkazy se tak dostanou k množství lidí jenž využívají emailovou poštu Gmail. Přitom „Soukromá politika“ Google a citlivé filtry zajistí bezpečnost odesílané a přijímané pošty a dobrou grafiku vložených odkazů. Nicméně tam je jeden problém. Jestliže jste inzerent a budete používat Gmail, Google nemůže zaručit, že se odkazy vašich konkurentů nezobrazí na vámi odesílaných zprávách vašim zákazníkům.

Mapy – www.local.google.com Jak jsem se již zmínil v předchozím článku, program Google-mapy pracuje společně s programem Google-Místní. Program vám umožní spojit místní zadání se satelitovým pohledem oblasti podle vašeho zadání tím, že vložíte hledanou adresu do vyhledávacího boxu. S tímto programem můžete vkládat mapu vaší lokalizace do vaši stránky jednoduše kliknutím na odkaz „Spojení na tuto stránku“. Obdržíte URL, kterou přidáte k vaší stránce. Program vám také umožní vkládat svou vlastní adresu. Napřed si ale musíte udělat volný účet u Google na https://www.google.com/accounts/ManageAccount

Zeitgeist – www.google.com/press/zeitgeist.html. Zeitgeist je způsob, který vám umožní držet si vrchol vzorů, trendů a překvapení jak používat jeho vyhledávač. Můžete zde zjistit pořadí důležitostí vyhledávacích slov zpětně až k lednu 2001, a mnoho dalšího. Velmi užitečná služba.

Nástrojová lišta – www.toolbar.google.com To je volná nástrojová lišta, která vám poskytne řadu služeb, pro zlepšení funkčnosti vašeho prohlížeče, spojení vašich URLs k mapám, a hledaným slovům na straně. Přidá vám vyhledávací box Google, který se bude zobrazovat bez ohledu kde se zrovna pohybujete na pavučině.

PageRank – je zelený bar na nástrojové liště Google. PageRank vás okamžitě informuje o zařazení vaší stránky z hlediska důležitosti (od 0 do 10). Google sleduje důležitost vaši stránky podle množství kliknutí a důležitostí kliknutí. Sledováním výsledků PageRank k vaší stránce a stránkám vašich konkurentů můžete dostat dobré informace v čem a jak zlepšit SEO vašich stránek.

Google Analytics – vytvoříte si účet u Google Analytics a získáte perfektní statistiku návštěvnosti vašich stránek, plus další služby spojené s touto službou Google.

Blogger – www.blogger.com . Google blogger je volný nástroj, který vám poskytne výbornou příležitost postavit volnou blog stránku s dynamickým obsahem a RSS. Rostoucí význam RSS se mění ve vazbě na optimalizace nových stránek a zpráv od čtenářů, kteří přijdou na váš blog hledat zprávy. Google sám používá Blogger pro jeho vlastní blogy. Podívejte se zde:

www.GoogleBlog.blogspot.com
www.AdWords.blogspot.com
www.buzz.blogspot.com
www.code.blogspot.com

Kód – www.code.google.com. Jestliže máte trochu technického nadání, jistě oceníte Google Kód. To je místo, které Google připravil pro pracovníky vývoje, kteří chtějí vyzkoušet jejich umění ke zlepšení Google produktů. Můžete tam najít několik projektů, které se vztahují k různým aspektům aktivně rozvinutých u Google. Pracovníci Google pak rozhodnou, které z nich uvolní pro volné použití.

Stolní vyhledávání – www.desktop.google.com. To je volný nástroj, který můžete používat k vyhledání vlastního PC. Můžete lokalizovat soubory, předchozí vámi navštívené stránky, e-mail a další, tím, že instalujete vyhledávací bar na ploše vašeho PC.

Google Země – www.earth.google.com. Více-méně pouze trochu vzdělávací program. Program vám umožní podívat se na nějakou zadanou lokalitu, projet se kolem zeměkoule, vidět různou architekturu a mnoho dalšího. Při prohlížení stránky jsem si ale všiml, že je tam nabídka na zakoupení ročního předplatného za $20 k využití služeb GPS lokalizování.

Google Vývoj – www.labs.google.com. Na rozdíl od jiných společností, Google vás klidně pustí do jeho vývojové laboratoře. Najdete tam nejnovější produkty, které jsou ještě ve vývoji. Google vám umožní jejich testování za oplátku, že mu poskytnete informace o vašich zkušenostech s těmito, případně vaše nápady na jejich změnu, zlepšení atd.

Historie vyhledávání – www.google.com/psearch. Na této stránce vám Google ukáže historii vašeho hledání v Google. Tento přehled vám může být nápomocen při organizování vašeho průzkumu trhu. Umožní vám postupně ukládat všechna předchozí hledání a výsledky a jak bude vaše historie hledání postupně narůstat dostanete přehled o efektivitě vašich vyhledávání.

Sitemaps – www.google.com/webmasters/tools/siteoverview Pavouci od Google neustále indexují internetové stránky a je nemožné předpovídat, kdy navštíví vaše místo. Jestliže jste dobře optimalizovali vaše stránky, pak se dostanou i k vám. Nicméně nikdy si nemůžete být jistí, že navštíví všechny vaše stránky. Jedná z věcí, které můžete udělat pro zlepšení této situace je předložit vaše stránky do Google Sitemaps. Jakmile uděláte vše, co program po vás požaduje, Google vytvoří a uloží XML soubor, který pak počítá se všemi aktualizacemi a dělením v případě změn na vašich stránkách.

AdSense – www.google.com/adsense
AdWords/ – www.google.com/adwords
Podstatu a výhody těchto dvou programů najdete v dalších článcích.

Publikuje

Vladimír Mikuša

Tento článek je možné jako celek volně publikovat za předpokladu zveřejnění autora a URL adres v patičce stránky pod čarou.

Komentáře nejsou povoleny.

Úvodní stránka

Kategorie

Nejnovější komentáře

  Archiv

  Říjen 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Kvě    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Login

  Video Web Wizard

  Upgrade your Flash Player to version 8 to view this video! (Click here for the download)

  Convert videos to web format

  Porozumět Responderům

  Porozumět autoresponderům

  Nová e-kniha Porozumět autoresponderům spolu s 16 softwarovými produkty, grafikou a šablonami. Jen klik na obrázek a ZDARMA stáhnout!