05 – Několik ostatních procesorů.

Moneybookers

Dalším platebním procesorem poměrně často využívaným českými a slovenskými podnikateli na Internetu je společnost Moneybookers. Pro naše uživatele je sympatický tím, že všechny jeho stránky jsou již i v češtině, což samozřejmě usnadňuje veškeré operace od registrace až po platby.

Pro uskutečnění platby jako kupec produktu nemusíte mít otevřený účet. Platbu můžete uskutečnit použitím platební karty. Pro příjem plateb on-line potřebujete otevřít obchodní účet. Otevření účtu je zdarma, bez jakýchkoliv dalších poplatků. Platební transakce se uskutečňují dvojím způsobem.

Základní integrace:

Do své prodejní stránky vložíte kód, který vám vytvoří platební tlačítko Moneybookers. Je to podobné jak u PayPal, s tím rozdílem, že kód neobsahuje URL děkovné stránky, ale emailovou adresu vašeho obchodního účtu. Jakmile váš zákazník klikne na platební tlačítko, otevře se mu platební forma Moneybookers kam vloží potřebné údaje z jeho platební karty.Po zpracování platby obdržíte email s informaci o provedené platbě a můžete kupci zaslat URL stránky, odkud si svůj produkt stáhne.

Úplná integrace

Moneybookers poskytují i službu přímých plateb on-line. Zákazník po kliknutí na platební tlačítko obdrží podobnou platební formu jako v prvém případě, ale s dodatkem pro vložení čísla jeho mobilního telefonu. Systém pak automaticky v průběhu platební operace uskuteční autorizaci transakce a tuto potvrdí. Pro možnost použití tohoto druhého systému potřebujete souhlas Moneybookers vydaný na podkladě vaši žádosti, obsahující URL vaší stránky, zemi trvalého bydliště a vaši obchodní emailovou adresu.

Za každou platební transakci si tento procesor účtuje obchodní poplatek ve výši 2% z objemu transakce. Poplatek platí pouze prodávající subjekt. Avšak pokud platíte za produkt přímo platební kartou jsou účtovány vyšší, nespecifikované poplatky.

Moneybookers vám umožní stáhnout vaše fondy do svého bankovního účtu přímým převodem s minimálním poplatkem, ale jen pokud máte účet u Živnobanky. Pokud máte účet u kterékoliv jiné banky platíte za převod standardní bankovní poplatky.

K těmto třem platebním procesorům jsem uváděl řadu podrobností, protože to jsou společnosti, nejvíce využívané i v ČR a SK. V dalším bych vás chtěl alespoň okrajově seznámit s dvěma dalšími procesory, které u nás nejsou tak populární, ale ve světě velmi využívány.

Prvním z nich je společnost 2CheckOut.com Inc., založena v roce 1999 se sídlem v Colombo stát Ohio USA. Společnost poskytuje službu přímých plateb on-line pro více jak 300 tisíc produktů a služeb. Založení obchodního účtu stojí jednorázově $49. Platby probíhají s využitím platebních karet on-line přibližně na stejném principu jak používá ClickBank. Mimo těchto on-line plateb, společnost poskytuje službu Internetového obchodu s využitím „nákupních vozíků“. Společnost účtuje prodejci obchodní poplatek ve výši 5,5% z prodejní ceny plus $0,45. Garantovaná doba na reklamaci je 30 dnů.

Druhým je společnost iKobo, založená v roce 2001. Mimo služeb platebního procesora pro on-line platby platební kartou, společnost poskytuje zajímavou službu. Po založení účtu zdarma a docílení určitého limitu zůstatku, vám společnost na vaši žádost vystaví platební debetní VISA kartu, kterou vám fyzicky poštou nebo s využitím nějaké přepravní společnosti zašle na vaši poštovní adresu. Použitím této karty pak můžete vybírat hotovost z kteréhokoliv bankomatu ve světě, označeném logem pro VISA karty (95% bankomatů), nebo platit za zboží v obchodech, které přijímají VISA platební karty. Samozřejmě pouze do výše aktivního zůstatku na vašem účtu. Podrobnosti kolem poplatků za transfer peněz, využití bankomatu atd., můžete zjistit kliknutím na URL:  ZDE

E-Gold

Posledním platebním procesorem o kterém se chci zmínit, je speciální společnost E-Gold. Speciální proto, že všechny dosud uvedené společnosti používají jako měnovou jednotku PENÍZE. Společnost E-Gold používá jako měnovou jednotku „Jednu Trojskou unci zlata“.

E-Gold Ltd. společnost založil v roce 1995 Dr. Douglas Jackson původním povoláním lékař. O rok později jej prezentoval jako on-line službu pro platby mimo jakoukoliv národní měnu. Společnost oficiálně sídlí ve městě Newis v Západní Indii. Filosofie zakladatele spočívala v tom, založit společnost, která by nebyla závislá na kolísavém kursu jednotlivých měn států a zemí. V souladu s touto filosofii byla stanovena měrnou jednotkou pro jakékoliv transakce na celém světě 1 trojská unce zlata.

Za 12 let fungování, se společnost dostala do několika problémů a vyšetřování FBI, zejména pro podezření z praní špinavých peněz. Vládní orgány vytýkají vedení společnosti příliš velkou anonymitu při otevření a používání eGold účtů, jenž zřejmě umožňuje podvodníkům zneužívání systému k praní špinavých peněz. Přes všechna tato podezření se v průběhu vyšetřování nepodařilo nic prokázat a společnost funguje dále.

Otevření účtu je zdarma, jeho využívání v porovnání s ostatními procesory, za velmi nízké poplatky. Tyto poměrně nízké poplatky jsou však negativně kompenzovány platbou dalších poplatků při nákupu zlata, jako měrné jednotky. E-Gold nepřijímá žádné platby v žádné národní měně, takže pokud si chcete otevřít účet a vložit do něj nějakou hotovost, musíte si napřed zakoupit zlato.

Nákup zlata zprostředkovávají různé společnosti, které se tímto profesionálně zabývají. Pokud si kliknete do stránek E-Goldu na www.egold.com a otevřete stránku otázek a odpovědí, najdete zde odkaz na desítky společností, které jsou ochotny vyměnit vaše USD za zlato. Problém je však v tom, že žádná z těchto společností nevezme vaši platbu pomoci platební karty, ale jen převodem z bankovního účtu. To vás však na poplatcích stojí poměrně dost peněz. Nedoporučuji použití ani jediné z této nabídky.

Pro české uživatelé Internetu, kteří si chcete otevřít a používat účet u eGoldu, doporučuji českou společnost Goldexchange.eu. Tato společnost vám zajistí výměnu CZK za zlato v přijatelném kurzu a protože převod vašich peněz jde z vaši české banky do jejich české banky, poplatky za převod jsou minimální. Podrobnosti najdete na ZDE

Platební procesor eGold je využíván zejména pro financování podnikatelských aktivit spojených se značným rizikem, jako jsou Autosurfy s vkladem hotovosti, nebo již zmíněné vysoce obrátkové investiční společnosti HYIPs.

Na síti jsou samozřejmě desítky (možná stovka) dalších. Vyjmenovat je všechny je na samostatný e-book. Tak vezměte za vděk, informace alespoň o těch, které jsou nejznámější.

Publikuje

Vladimír Mikuša

Tento článek je možné jako celek volně publikovat za předpokladu zveřejnění autora a URL stránky v patičce stránky pod čarou.

Komentáře nejsou povoleny.

Úvodní stránka

Kategorie

Nejnovější komentáře

  Archiv

  Říjen 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Kvě    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Login

  Video Web Wizard

  Upgrade your Flash Player to version 8 to view this video! (Click here for the download)

  Convert videos to web format

  Porozumět Responderům

  Porozumět autoresponderům

  Nová e-kniha Porozumět autoresponderům spolu s 16 softwarovými produkty, grafikou a šablonami. Jen klik na obrázek a ZDARMA stáhnout!