03 – ClickBank

ClickBank, založená v roce 1998 je první maloobchodní společnost pro digitálně doručované produkty. V rámci ClickBank operuje přes 100 tisíc poboček. ClickBank nabízí více jak deset tisíc softwarových produktů a e-books. O rozsahu její činnosti svědčí to, že denně zpracuje více jak 20.000 platebních operací. ClicBank je ve skutečnosti součásti společnosti Keynetics Inc., se sídlem ve městě Boise, stát Idaho – USA. ClickBank poskytuje dvě možnosti spolupráce:

Zdarma založení osobního účtu ve formě „Pobočky ClickBank“. Toto má vekou výhodu zejména, pokud se rozhodnete vydělávat na Internetu jako pobočka nějaké zajímavé společnosti podporou a prodejem jejich produktů. Podrobně jsem o tom psal v kapitole „Pobočky“. V rámci registrace si zvolíte své přihlašovací jméno, pod kterým se pak registrujete u všech společností, které jste si vybrali pro prodej jejich produktů. Tento osobní účet vás však neopravňuje k prodeji vlastních produktů prostřednictvím ClickBank.

K tomu, abyste mohli využívat ClickBank jako platební procesor pro prodej vlastních produktů, musíte si otevřít tzv. „obchodní“ účet. Otevření tohoto účtu stojí jednorázový poplatek $49.95. Pak vám již nic nebrání v prodeji vlastních produktů.

ClickBank má nejlépe propracovaný systém zprostředkování prodejů vašich produktů. Před vložením URL vaši prodejní stránky, musíte vyhotovit tzv. Thank_You (děkovnou) stránku a vložit její URL do systému ve vašem obchodním účtu, současně s URL prodejní stránky a s cenou produktu. Poté si již na svou prodejní stránku vložíte pouze odkaz na ClickBank a pokud si váš zákazník klikne na tlačítko pro platbu, automaticky se mu již otevře platební forma ClickBank. Tento systém má tu výhodu, že nikdo, kdo si zkopíruje vaši prodejní stránku, nebo načte zdrojový kód, nemá možnost zjistit URL vaši děkovné stránky a stáhnout váš produkt bez placení. Pod platebním tlačítkem nenajde nic jen URL odkazovanou na ClickBank. Měnovou jednotkou používanou u ClickBank je jeden USD dolar.

Nevýhodou pro soukromé osoby – nepodnikatele, je skutečnost, že se ClickBank registrovala jako „Plátce DPH“ v Evropské Unii. Protože při prodeji vašich produktů nevystupuje jako zprostředkovatel, ale jako prodejce, automaticky prodává všechny produkty s předem nastavenou VAT (DPH). Pokud jste podnikatelský subjekt nemusí vás účtování VAT vzrušovat, protože podle Zákona o DPH jakmile jakýkoliv podnikatelský subjekt zakoupí jakoukoliv elektronickou službu od plátce DPH ze zahraničí, stává se automaticky plátcem DPH v Česku a je povinen se ihned registrovat na příslušném FÚ. Pak si samozřejmě můžete nárokovat vrácení DPH v rámci vyúčtování nadměrného odpočtu. Pokud si produkt zakoupíte jako soukromá osoba automaticky platíte DPH ve výši 20%.

V praxi to vypadá takto:

Po kliknutí na tlačítko pro zakoupení produktu na prodejní stránce, jste jako kupec přesměrováni na první prodejní formu ClickBank. Do této formy pouze vložíte svou emailovou adresu, vyberete stát kde sídlíte a PSČ. Po kliknutí na „Odeslat“ otevře se druhá hlavní platební forma, pro vložení vašich dalších údajů z platební karty. Zde je již označen předmět prodeje, jeho cena bez DPH, částka 19% DPH (VAT) a celková cena. Přitom nezáleží na tom, kdo je ve skutečnosti prodejcem produktu, který kupujete. Při prodeji vašich produktů přes ClickBank, tento platební procesor si účtuje poplatek 7,5% z prodejní ceny bez VAT plus 1 USD z každého prodeje. Prodáte-li váš produkt za $30, poplatek činí $3,25.

ClickBank má jednu z nejvyšších garančních dob při prodeji produktů. Zpravidla obchodníci na Internetu nabízí garanci za kvalitu a spolehlivost produktu 30 dnů. Při prodeji přes ClickBank, je tato hranice posunuta na dobu 90 dnů. Pokud jste kupujícím, je to pro vás velkou výhodou, protože při nespokojenosti se zakoupeným produktem můžete reklamaci uplatnit až do 90 dnů od zakoupení produktu. Z praxe mohu doložit, že pokud uplatníte reklamaci a tuto doložíte kopii emailu, který jste odeslali prodejci od nějž byl produkt zakoupený a on na vaši reklamaci nereagoval, ClickBank vám bez dalšího zdůvodňování okamžitě reklamaci uzná a vrátí vámi zaplacenou částku na váš účet.

Nevýhodou pro nás, jakožto české uživatelé je, problematika při stažení vašich peněz z účtu ClickBank do účtu vaši banky. Tam jsou pouze dvě možnosti, jak dostat vaše peníze do účtu vaši banky.

Šekem – při docílení minimální částky $50 ve vašem ClickBank účtu, vám ClickBank zašle šek, ale pouze v termínech 1x za 15 dnů. To znamená, že i kdybyste v průběhu týdne utržili za své produkty 200-300 USD, čekáte 15 dnů na zaslání šeku. Poté po předložení šeku k inkasu ve vaši bance, čekáte další měsíc na jeho proplacení. Teoreticky, když první den v měsíci utržíte $100, obdržíte tuto částku po odčtení poplatků vaši bance za 45 dnů.

Přímým převodem do účtu vaši banky, samozřejmě s vysokými poplatky, takže pro nás naprosto nevýhodné.

Přes tento problém s účtováním DPH, doporučuji každému, kdo má zájem prodávat své produkty na Internetu, otevřít svůj obchodní účet u ClickBank a využívat jejich služeb. ClickBank je velmi spolehlivý platební procesor, poskytující vysoké záruky kvality jejich služeb.

Publikuje

Vladimír Mikuša

Tento článek je možné jako celek volně publikovat za předpokladu zveřejnění autora a URL stránky v patičce stránky pod čarou.

Komentáře nejsou povoleny.

Úvodní stránka

Kategorie

Nejnovější komentáře

  Archiv

  Říjen 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Kvě    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Login

  Video Web Wizard

  Upgrade your Flash Player to version 8 to view this video! (Click here for the download)

  Convert videos to web format

  Porozumět Responderům

  Porozumět autoresponderům

  Nová e-kniha Porozumět autoresponderům spolu s 16 softwarovými produkty, grafikou a šablonami. Jen klik na obrázek a ZDARMA stáhnout!