05 – Závěrem

Několik důležitých slov závěrem

1. Upozornění stran účtování DPH:

Mimo Clickbanky, žádný jiný platební procesor nemá přednastavenou DPH (VAT) při platbách za prodej, nebo nákup produktů. Je tedy každém prodejci, jak DPH uplatní, nebo neuplatní při prodeji svých produktů v závislosti na zákony platné v jeho zemi. Pro vás, jako prodejce z toho vyplývá, že pokud jste registrovaným plátcem DPH v CZ (SK), musíte v některých případech stanovených Zákonem o DPH a Směrnici EU, k vámi nastavené ceně zvlášť uvést DPH (VAT). V souvislosti s tímto, doporučuji každému důkladně prostudovat Zákon o DPH, zejména §10 týkající se prodeje a nákupu produktů a služeb uskutečněných elektronickým způsobem. Současně upozorňuji, že i softwarové produkty jsou z hlediska zákona o DPH považovány ne za produkt, ale za službu.

2. Bezpečnostní doporučení:

Buďte vždy opatrní v komunikaci se svým platebním procesorem.

Při přihlášení do vašeho účtu pro zadání přihlašovacího jména a hesla nepoužívejte klávesnici. Heslo si uložte do nějakého textového souboru a při prohlášení jej zkopírujte, nebo použijte Robotron.

Nikdy si nevolte jednoduchá hesla jako 123456 nebo podobně. Kombinujte alfabetické znaky v různých velikostech s čísly. Když budete mít toto heslo uloženo, nezapomenete jej.

Stránku vašeho procesora neotevírejte zadáním URL z klávesnice, ale buď z uložených „oblíbených“, nebo kopírováním podobně jako vložení hesla.

NIKDY neodpovídejte na nějaký přijatý email, kde je jako odesílatel váš platební procesor a žádá o vložení hesla do nějaké přednastavené kolonky, nebo boxu. ŽÁDNÝ platební procesor toto nikdy nedělá. Vždy jde o podvod vylákat na vás vaše data k vybrání vašeho účtu.

Zálohujte si všechny materiály které vám poskytne váš platební procesor. Samozřejmě všechny odeslané a přijaté emaily ze vzájemných kontaktů. Vždy počítejte s nejhorším, že váš procesor může skončit.

Před Vaši registraci ke kterémukoliv platebnímu procesoru, doporučuji důkladně prostudovat jejich „Pravidla a Podmínky“ a tyto navíc uložit do svého PC. Ve svém PC si udělat zvláštní subadresáře jen pro kontakty s platebními procesory a do těchto ukládat každý email ze vzájemných kontaktů. Čas od času si udělejte kopii stavu historie vašeho účtu. Toto vše jsou nesmírně cenné doklady v případě, že váš procesor najednou ukončí svou činnost, nebo je na něj vyhlášeno konkursní řízení apod. V takových případech se často stane, že váš procesor vám zablokuje přístup k vašemu účtu, takže jakýkoliv screen stavu účtu z doby například 5-10 dnů před zablokováním je pak nesmírně cenný doklad při uplatnění nároků u konkursního správce. Zejména, pokud máte máte na svém účtu vyšší zůstatek.

Možná si mnoho z vás řekne, že tyto rady jsou zbytečné a jen vás budou zbytečně zatěžovat, dovolte abych uvedl na mém konkrétním případě, jak je důležité mít vše zkopírované a zálohované.

Již jsem se okrajově zmínil o platebním procesoru StormPay. V době, kdy jsem si u nich otevřel svůj účet, jejich „Pravidla a Podmínky“ nikde neobsahovaly ani slovo o zákazu plateb pro autosurfovací společnosti. Bohužel jsem si tyto dokumenty nezkopíroval a neuložil. V době, kdy propukl skandál se surfovací společnosti 12DailyPro, doplnil StormPay svoje „Pravidla a Podmínky“ o dva odstavce, kde se výslovně zakazuje uskutečňovat jejich prostřednictvím platby pro společnosti provozující Autosurf. Přitom StormPay udělal důkladný podvod, protože tyto dva nové odstavce neuvedl, jako nový doplněk ke svým Pravidlům, ale zahrnul je do původních Pravidel s antidatováním. Když jsem poté po zmrazení našich účtů uplatnil u své banky reklamaci svých plateb z důvodu, že platební procesor není ani bankovní, ani státní orgán, který může bez souhlasu soudu zmrazit svým členům jejich fondy, banka udělala dotaz na StormPay. Tento ji zaslal již upravené Pravidla a Podmínky s tím, že jsem při registraci s těmito souhlasil a protože StormPay tato pravidla neporušil, banka mou reklamaci neuznala. Malá chybička, že jsem neměl okopírovány původní Pravidla mne stála $1360. Neudělejte stejnou chybu jako já.

Na druhou stranu, nikdy se nesnažte nějakým způsobem podvést váš platební procesor. Vezměte na vědomí, že tam pracují lidé, kteří mají bohaté zkušenosti v této oblasti a jakýkoliv pokus o podvod okamžitě odhalí. Výsledkem může být zablokování vašeho účtu a ještě podání žaloby. Protože místem soudu je vždy místně příslušný soud zpravidla v USA váš pokus o podvodné získání pár dolarů vás může přijít velmi draho.

Publikuje

Vladimír Mikuša

Tento článek je možné jako celek volně publikovat za předpokladu zveřejnění autora a URL stránky v patičce stránky pod čarou.

Komentáře nejsou povoleny.

Úvodní stránka

Kategorie

Nejnovější komentáře

  Archiv

  Říjen 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Kvě    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Login

  Video Web Wizard

  Upgrade your Flash Player to version 8 to view this video! (Click here for the download)

  Convert videos to web format

  Porozumět Responderům

  Porozumět autoresponderům

  Nová e-kniha Porozumět autoresponderům spolu s 16 softwarovými produkty, grafikou a šablonami. Jen klik na obrázek a ZDARMA stáhnout!